تغییرات سرنوشت‌ساز

0
در صورت ادامه روند موجود، افول قاره سبز انکارناپذیر خواهد بود. شیوع ویروس کرونا و به تبع آن ایجاد وقفه سنگین در فعالیت‌های مختلف، هویت قاره سبز را به چالش کشیده است. در حقیقت می‌توان با قاطعیت اعلام نمود که دوران برتری اروپایی‌ها به پایان رسیده است و در عین حال شکوه اژدهای زرد قابل انکار نمی‌باشد در حالی که کماکان نمی‌توان پایان هژمونی ایالات متحده را اعلام نمود.
با توجه به شرایط فعلی، پرواز جمهوری خلق چین قابل تصور می‌باشد چرا که در حال جبران عقب‌ماندگی‌های خود می‌باشد. بحث نیروی کار چینی‌ها همانند گذشته نمی‌تواند یک مزیت محسوب شود چرا که با پیشرفت علم و تکنولوژی همه چیز در حال تغییر می‌باشد.
پیشرفت خیره‌کننده و حیرت‌آور تکنولوژی در حال تعبیر برخی رویاهای بشر می‌باشد. به عنوان مثال پرواز کردن با یک کوله پشتی یا درمان ناشنوایی با تغییر ساختار ژنتیکی سلول‌ها به وسیله یک ویروس نمونه‌هایی موهومی و خیالی نمی‌باشند بلکه شکوه و قدرت علم و دانش را به نمایش می‌گذارند که برخلاف برخی تصورات متفکران عالم، دوران میلیون میلیون نفت، فولاد و … در حال غروب می‌باشد.
در دنیای امروز دیگر نمی‌توان علم را کوچک شمارد و ثروت را بزرگ اگرچه در مریخ می‌توان با تمام وجود برتری ثروت بر علم را لمس نمود.

علم بهتر از ثروت است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

یک پاسخ قرار دهید