ترسیم حیرت‌انگیز و جهت‌دار آینده (بخش اول)

0
فایل زیر حاوی مطالب جالبی است اما نوع جهت‌گیری آن بیشتر مهندسی شده است تا بیان حقایق. به عنوان مثال در فایل زیر بیان می‌گردد که ورود چشمگیر ربات‌ها به عرصه‌های گوناگون یک موضوع اجتناب‌ناپذیر است در حالی که پیش‌بینی روند آتی براساس نیروی کار چین و هند می‌باشد!
برخی از پیش‌بینی‌های مطرح شده در این فایل کاملا عقلانی و قابل تصور می‌باشند و برخی دیگر جهت‌دار و تحسین‌ برانگیز مهندسی شده‌اند. از نظر بنده حداقل طی یک دهه آینده، ایالات متحده آمریکا یگانه ابر قدرت دنیا خواهد بود چرا که به شکلی حیرت‌انگیز بر علوم مختلفی همچون روانشناسی و جامعه‌شناسی تسلط پیدا کرده‌اند و به روش‌های گوناگون افکار و اندیشه‌های مردم دنیا را به نفع تفکرات خود بازی می‌دهند که این موضوع بسیار تحسین برانگیز می‌باشد.
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

یک پاسخ قرار دهید