افول اژدهای زرد

0
تا پیش از کرونا شرایط ایالات متحده آمریکا و جمهوری خلق چین به گونه‌ای بود که پیش‌بینی پیرامون روند آتی این دو امپراتوری بیشتر حدس و گمان بود تا استناد به روندها و استدلال‌های منطقی. در حقیقت علیرغم تغییر آرام نظم جهانی به واسطه اختلاف چشمگیر سطح تکنولوژی ایالات متحده با چین بیشتر پیش‌بینی‌ها حماسه‌سرایی‌ بودند چرا که مزیت‌های چین نیز همانند گذشته قابل استناد نبودند. به عنوان مثال بحث نیروی کار چینی‌ها به وسیله ربات‌ها به سادگی قابل انکار می‌باشد.
با آغاز شیوع ویروس کرونا آرام آرام همه چیز به هاله‌ای از ابهام فرو رفت اما شروع مجدد رشد خیره‌کننده چین صفحه بازی را به صورت کامل به چالش کشید. آمریکایی‌ها هم با رونمایی از واکسن کرونا گام بلندی در جهت عبور از شرایط تاریخی خود برداشتند.
در حال حاضر می‌توان پیش‌بینی نمود که ایالات متحده در جنگ با چینی‌ها پیروز خواهد شد چرا که رشد دوره اخیر چین مقارن با گرفتاری فراگیر کرونا در اقصی نقاط جهان بوده است! بنابراین افول تاریخی اژدهای زرد لزوما یک رویداد هالیوودی نخواهد بود!
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

یک پاسخ قرار دهید