عمق نگاه بزرگان!

2
بنده تا چند سال قبل به صورت کلی برای هر پیش‌بینی خود 3 موضوع را به ترتیب در نظر می‌گرفتم:
 1.  حرکت بعدی بزرگان
 2.  صنعت مورد نظر
 3.  شرکت یا خرده شاخه مورد نظر
در حال حاضر پس از هنرنمایی‌های تیم اقتصادی و مدیریتی فعلی به این نتیجه رسیده‌ام که ارزیابی و تحلیل هیچ چیز جز فهم عمق نگاه بزرگان به درد نمی‌خورد!
بورس اوراق بهادار تهران که همه چیزش دستاورد می‌باشد. حالا داستان به بورس کالا رسیده است؛ معاون محترم وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان تعاون روستایی به تلویزیون می‌رود و در کمال آرامش بیان می‌نماید که در حدود 75 تن زعفران در انبارهای ما دپو شده است و قیمت زعفران در چند روز آینده دو برابر خواهد شد! پس هر کس می‌خواهد خرید کند، هر چه زودتر اقدام نماید! در حقیقت برای اولین بار بود که بنده صداقت را در بیانات عزیزمان به وضوح لمس نمودم چرا که دلیل افزایش قیمت را دو موضوع بیان می‌نمایند:
 • تسویه بدهی‌ها و معوقات سازمان تعاون روستایی نسبت به زعفرانکاران!
 • افزایش قیمت زعفران در بورس کالا به دلیل افزایش صادرات!
دلیل اول که غیرقابل انکار می‌باشد و دلیل دوم نیز در حالی مطرح می‌شود که به سادگی می‌توان پیش‌بینی نمود که با توجه به شرایط فعلی، قیمت زعفران در بازارهای صادراتی کاهش خواهد یافت!
در حال حاضر بسیاری از معامله‌گران بخش آتی بورس کالا دارای موقعیت فروش در نمادهای زعفران می‌باشند چرا که تا قبل از نطق تاریخی بزرگ ما، روند بازار از هر نظر کاهشی بود و بدیهی است که پس از قفل شدن بازار بر روی صف خرید، تنها در دو روز کاری، مارجین کال شده‌اند! در حقیقت سرمایه خود را دو نیم‌تکه می‌بینند؛ تکه‌ای برای سازمان محترم تعاون روستایی به منظور تسویه مطالبات زعفرانکاران و تکه‌ای دیگر احیانا برای خودشان!
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

2 دیدگاه

 1. امیر بهلولی
  امیر بهلولی روی

  بعد از 4 روز کاری، سرمایه هر کس که پول جدیدی تزریق نکرد صفر شد!
  یعنی ی نطق عزیز ما توی دوره‌ای که قیمت صد در صد رو به پایین بود، سرمایه کسایی که موقعیت فروش داشتن و پول جدیدی تزریق نکردن پوچ کرد!

یک پاسخ قرار دهید