پیشگیری قبل از دستپاچگی

0
پیش‌بینی نویسنده  این مطلب بر این پایه استوار است که ایران به زودی با شرایط خاصی مواجه خواهد شد. موضوع کاهش قیمت نفت امری بسیار محتمل بود که در حال تحقق می‌باشد. موضوع دیگر بحث بانک‌ها می‌باشد؛ از آن جایی که اقتصاد ایران بانک‌محور است و در عین حال بانک‌ها نیز نمی‌توانند به روند فعلی خود ادامه دهند، اقتصاد کشور به مشکلات مختلفی دچار خواهد شد که رویکردهایی همچون تغییر وزرا نیز نمی‌تواند مشکلات آن را حل نماید.
شاید بتوان راهکارهای موثری پیشنهاد نمود که از جمله آن‌ها می‌توان به تغییر رویکرد بانک‌محور به بازار مالی‌محور اشاره نمود.
اقتصاد ایران بسیار انعطاف‌پذیر می‌باشد. به عنوان مثال آزاد کردن مواد مخدر یک گزینه پیشنهادی است که بررسی این موضوع در دستور کار قرار نگرفته است.
نمی‌توان از فشارهای خارجی نیز چشم‌پوشی به عمل آورد. در شرایط فعلی ممکن است آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس سناریوهای مختلفی را در قبال ایران به اجرا در آورند.
در مجموع شرایط فعلی کشور کاملا خاص و بی‌سابقه می‌باشد به همین دلیل ضروری است که برنامه‌ریزی‌های مدونی به منظور مقابله با وقوع احتمالات مختلف صورت گیرد.
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

یک پاسخ قرار دهید