رشد اقتصادی ایران

0
در اقصی نقاط دنیای امروزی، بازی با آمار و ارقام دارای اصول و قواعد خاصی است اما در ایران امروز داستان کمی متفاوت است؛ به عنوان مثال زمانی که قیمت نفت از محدوده 100 دلار به محدوده 20 دلار در هر بشکه می‌رسد و در عین حال اقتصاد داخلی هم در رکودی عمیق به سر می‌برد، رشد اقتصادی مریخ منفی نمی‌شود اما به محض آن که قیمت نفت از محدوده 20 دلار به محدوده 50 دلار می‌رسد و 4 بشکه هم فروش نفت بالا می‌رود، به یکباره رشد اقتصادی 8 درصدی تجربه می‌گردد!
شاید بزرگترین اشتباه بنده، اعتماد نمودن به سخن سیاست‌گذاران کلان کشور بود که عمدتا به دلیل رزومه علمی دکتر طیب‌نیا به ایشان اعتماد کردم و نتیجه آن را هم دیدم! نکته جالب اینجاست که بنده اعتماد کردم اما بخش خصوصی به هیچ وجه چنین رویکردی را در قبال بزرگان در پیش نمی‌گیرد!
اوج حکمت هنگامی عیان می‌گردد که با برخی اساتید برجسته اقتصاد صحبت می‌گردد! به عنوان مثال می‌فرمایند که این‌ها بلف زدن را بلد نیستند در حالی که کمتر کسی از این حرف احمقانه حمایت می‌کند چرا که دلیل لازم به منظور کارایی بلف، اعتماد و باور طرف مقابل است و نمی‌توان شرایط چند دهه قبل را با شرایط فعلی مقایسه نمود …
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

یک پاسخ قرار دهید