نقش پررنگ سبزی‌ها در سلامت بشر

0
سبزی جعفری یکی از نازترین سبزی‌هایی است که می‌توان در کنار غذاهای گوناگون به وفور استفاده نمود و در عین حال سبزی سیر نیز یکی از بزرگترین منت‌هایی است که بهر بشر دو پا خلق و احیانا خدعه شده است چرا که هر چیز بهر هر کس نتوان نسخه نمود اما این سبزی بهر هر کس قابل تجویز و احیانا قابل خدعه می‌باشد.
بدیهی است که به ویژه در شهرهای بزرگ و آلوده می‌توان در وعده شام از سبزی سیر استفاده نمود و در صورت فقدان سبزی سیر از پیاز آن هم به مقدار محدود استفاده کرد و در وعده صبحانه یا احیانا ناهار از سبزی‌های دیگر همچون جعفری استفاده نمود.
سبزی مانند ریحان نیز بهر انواع کباب قابل تقدیر است اما یک نوع سبزی در هر وعده غذایی بوسه دارد ز سفره جانم کبریا. بنابراین کنار سیخ کباب گوشت فلان بهتر است یا ریحان یا جعفری یا سیر یا پیاز نمایان گردد تا لیس زدن انگشتان و کذا کذا؛ هوش و حواس نگویند کجا بود بهر نکته نکته طلای روزگار بس که سبز سبز نیز خدعه کاشت باشد حیا حیا!
بساط سبزی جملگی ندارد بیش از این پختگی تا عیار بندگی بدانند چیست ز رسم پختگی …
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

Avatar

امیر بهلولی یک کارشناس در حوزه بهداشت و درمان نمی‌باشد و در عین حال اعتقاد دارد که در حوزه علوم انسانی نیز نمی‌تواند تفکرات خود را وحی بسمه تعالی در نظر بگیرد. از نظر ایشان نمی‌توان حوزه پزشکی و بخش‌های مشابه را همانند ریاضیات قلمداد نمود و یک جواب قطعی پیرامون هر مسئله حکاکی نمود. به عبارت دیگر پیچیدگی‌های این حوزه نیازمند تحلیل و بررسی می‌باشند. امیر بهلولی علیرغم تجربه تلخ روز به روز آمپول خانم‌دکتر به واسطه بیماری‌های عفونی مختلف در دوران کودکی خود، بیش از ۱۰ سال است که بیماری عفونی خاصی را تجربه نکرده است و این موضوع در دوران کرونا تمام کرد مهر تدبیر را چرا که علیرغم عدم استفاده از ماسک، الکل و ... موضوع خاصی لمس نگردید. شاید مدل ساده سبک زندگی پدربزرگ‌های سنتی بسیار نزدیک باشد به این همه مار و تسبیح امیردکتر! بدیهی است که آستانه مقاومت بدن در شرایط مختلف می‌تواند متفاوت باشد اما عدم ابتلا به بیماری‌های گوناگون در سال‌های پی در پی نمی‌تواند بدون خدعه صورت گرفته باشد! لازم به ذکر است که ایشان در روستای بزرگی به نام تهران روزگار گذرانده‌اند و می‌گذرانند و در عین حال از نعمت مواد غذایی طبیعی به طور کامل برخوردار نبوده‌اند که جای بسی اعجاز است ...

دیدگاه بسته شده است