منت سرخ!

0
بشر نخستین به وسیله نور و حرارت آتش لذت بردن را تجربه کرده است و این موضوع به احتمال زیاد منشا تقدس آتش نزد گذشتگان بوده است. به عبارت دیگر آتش هر چه هست تقدس ندارد چرا که سوزاندن و خاکستر نمودن دردانه نمی‌خواهد و در عین حال درود ندارد!
آیین‌های گذشتگان می‌توانند بدون تعصب مورد ارزیابی قرار گیرند و خوب و بد تجزیه شوند بهر اتحاد! بدیهی است که آیین چهارشنبه‌سوری و نوروز بسیار هنرمندانه حکاکی شده‌اند. همچنین سنت دورهمی اسلام و غیر نداشته است و ندارد تا بچرخد حکمت عدو گرد دردانگان!
یکی از مواردی که بد نیست توسط فرزندان تجربه گردد بحث سوختگی‌های سطحی است در حالی که بلای آتش تقدس دارد بهر عبرت‌پیشگان! مدل تربیت سالاری فرزندان نور است بهر بوسه‌ها در حالی که مدل تربیت قشنگ هیزم است بهر زفاف!
خردسال و کودک باید بداند آتش هر چه هست درد است بهر ذات پس نباید نجوا بکرد که این نیز رنگ است و دروغ! دست زدن به آتش و تجربه رنج آتش پیمانه است بهر نیاز گرچه اندازه دارد هر نیاز! بنابراین خردسال و کودک سرباز مرد نیست بهر نجات تا بگردد هر نماز منت مکتب‌نیاز!
سنت بسیار جذاب و با مزه چهارشنبه‌سوری نمی‌تواند مقدس باشد اما نعمت دارد بهر عقل چرا که دورهمی با چاشنی نور و حرارت آتش منت است ز توفیق ابر و ماه!
برگزاری جشن‌های چهارشنبه‌سوری می‌تواند در اقصی نقاط جهان حکاکی گردد و هیچ نگردد! همچنین رنگ عروس ز رخسار سرخ آزاده‌تر است تا آتش سرخ منت شود بهر خاک عروس! بنابراین نعمت چهارشنبه‌سوری لزوما درد نیست …
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

دیدگاه بسته شده است