ساختار تردستی زمین

0
آفت عقل هیجان است و ترنم حیات آرامش. سنگ آتش می‌سوزاند در حالی که سنگ خاک هیچ است و بس. تپه خاک شاهکاری است در خدمت حیات گرچه رنگ خاک دور است ز هوش و عقل.
ساختار زمین بسیار عجیب و حیرت‌انگیز خلق شده است چرا که خاک زمین بستری است به منظور پرواز و آتش زمین هیزمی است به منظور سقوط! خاک و آتش از یک جنس نمی‌باشند در حالی که در کنار یکدیگر روزگار می‌گذرانند! حیات خاک با آتش نیست در حالی که حیات آتش نیز خاک نیست!
خاک آغوش زمین است و حیات آتش خاک! پهنای پرواز خاک است و پهنای جهنم آتش! درس خاک رنگ و آب نیست در حالی که درس آتش نور و گرما نیست! زمین هر چه هست فقط خاک نیست و جهنم هر چه هست فقط آتش نیست! ترس خاک تابوت است و سینه آتش سوزش!
زمین از سطح خاکی خود تا اعماق آتشین آن نعمت است چرا که برخلاف تفکر رایج یاد مرگ و احیانا جهنم هیجان عقل را ساکت می‌نماید. آرامش در ساختار حیرت‌انگیز انسان عبرت‌وار حکاکی شده است. ساختار هورمونی انسان با ساختار تردستی زمین همخوانی دارد چرا که هیجان عقل بدن را می‌سوزاند همان گونه که هیجان زمین خاک را می‌سوزاند!
رنگ زمین بیشتر نور است تا آتش چرا که خاک عشق است و عزیز. رنگ خاک نه سیاه است و نه سفید تا همگان بنوازند ترنم حیات چیست! آتش هیجانش همچون خاک نیست چرا که پیوسته می‌سوزاند و می‌سوزاند تا همگان بنوازند حکمت شیطان چیست!

رسم خلقت خاک است و بس ***** بزم آتش زار است و بس

بماند یا نماند خلقت اکبر ***** خاک زمین رحمت است و بس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

دیدگاه بسته شده است