جوهر خورشید!

0
تغییرات اقلیمی یکی از چالش‌های دنیای امروز می‌باشند. گرم شدن زمین، طوفان، سیل، خشکسالی، آتش‌سوزی و … در اقصی نقاط جهان رخ می‌دهند در حالی که تحقیق و توسعه پیرامون مدیریت تغییرات اقلیمی قابل توجه نبوده است.
نسا (NASA) آینه‌ای است از شکوه و عظمت علوم مختلف که انواع و اقسام دستاوردها را تعبیر نموده است. پروژه‌های این نهاد ارزشمند عمدتا در محدوده کره زمین تعریف نمی‌شوند در حالی که هر کاوشی لزوما ثمربخش نخواهد بود!
کره زمین بیشتر یک مجموعه یکپارچه است تا وابسته در حالی که هر گونه تغییر در وضعیت کنونی آن می‌تواند همه چیز را تغییر دهد! از نظر بنده می‌توان پروژه‌های مدیریت تغییرات اقلیمی زمین را فضایی نمود. به عبارت دیگر مدیریت قادر از بالا و غالب صورت می‌گیرد. بنابراین تلالو حکمت لزوما در آسمان‌ها حکاکی نمی‌گردد!
به عنوان مثال می‌توان به وسیله کنترل میزان رطوبت حداقل دو موضوع خشکسالی و سیل را مدیریت نمود. تابش انرژی از سطح جو کره زمین به آب اقیانوس‌ها ابزاری به منظور افزایش رطوبت می‌باشد و در عین حال هدایت و تخلیه رطوبت خلق شده لزوما افسانه نخواهد بود. همچنین کاهش حجم رطوبت انباشته می‌تواند باز هم از سطح جو کره زمین صورت گیرد …
شایذ بزرگترین درس روزگار مشق «هیچ ندانستن» بود و در عین حال مشق «هیچ بودن» کمال خلقت است گرچه خلقت نیز گرانمایه است و ارزشمند. پیوسته سخن گفتن آیه‌ای است از جنس غیرزمین در حالی که خدای هیچ یک به یک شماره نمود کمالات بیشمار را!
بحث‌هایی همچون تغییر زاویه، سرعت، شتاب و … یک سیاره یا ستاره به نوبه خود بسیار ارزشمند و حیرت‌انگیز می‌باشند در حالی که حتی فکر دستکاری فضایی کره زمین به هیچ وجه با مزه نمی‌باشد چرا که مزه پیمانه دارد و گهواره! بنابراین بحث تغییرات اقلیمی نمی‌تواند حداقل در سالیان نزدیک به وسیله یک دستکاری وحشتناک در مشخصات فضایی زمین با مزه تعبیر گردد.

بسمه تعالی بزرگ است و خداوندگار ***** تا جوهر خورشید نگردد پرستونگار

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

دیدگاه بسته شده است