هنر بازی!

0
بازنده همان است که برای خود بسوزد و بسازد تا مهره‌ای در قاب بزرگان! انگیزه‌های غیرمادی هم جای خود چرا که خورشید غرب و شرق سرد و گرم دارد! ویرانه‌ای به نام اوکراین چپ یا راست پیروز خواهد بود چرا که ندای وحدانیت را به گوش جان خرید! اساسا بازی در زمین بزرگان پرچم نمی‌شناسد چرا که نیت بر همه چیز تقدم دارد!
بازارهای جهانی انرژی، کالاها و خدمات پس از حمله روسیه به اوکراین با یک موج تورمی مضاعف مواجه شدند. پیش از این موضوع نیز نرخ تورم با یک روند صعودی دست و پنجه نرم می‌کرد. نتیجه نشست فدرال رزرو تا ساعاتی دیگر اعلام خواهد شد در حالی که افزایش نرخ بهره اندکی سبز تعبیر گردید.
در حال حاضر سخن گفتن پیرامون رکود تورمی بیشتر گمانه‌زنی است تا پیش‌بینی. تفاوت امروز با دیروز در تکنولوژی است. به عنوان مثال بحث جایگزینی نفت و گاز امکانپذیر و محرک است. همچنین جایگزینی مواد اولیه نیز با کمبود یا بدون کمبود محقق خواهد شد.
تحریک انتظارات تورمی می‌تواند پس از کنترل نسبی نرخ تورم در دستور کار قرار گیرد و در عین حال از رکود و احیانا بحران اقتصادی جلوگیری به عمل آورد. سیاست‌های پولی انقباضی به تنهایی هنر نخواهند بود بلکه اجرای یکسری محرک‌های غیرپولی اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسند …

نقاب رنگ تنگ است ***** نمک سنگ چنگ است

مکتب عالم بازی نیست ***** خرد عالم هنر است

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

یک پاسخ قرار دهید