حباب سنگین نقره مهر

2
در حال حاضر حباب قیمتی هر برگه قرارداد آتی نقره مهر در حدود دو هزار تومان می‌باشد که به نوبه خود یک دستاورد محسوب می‌شود!
با توجه به قیمت هر اونس نقره که در حدود 27.7 دلار آمریکا و قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد و میانگین سامانه سنا که به ترتیب در حدود 24000 و 23300 تومان می‌باشد؛ قیمت هر گرم نقره با اغراق به ترتیب در حدود 21400 و 20800 تومان قابل محاسبه می‌باشد. این موضوع در حالی است که مبنای تسویه قراردادهای آتی نقره در بورس کالا ایران، قیمت دلار در سامانه سنا می‌باشد!
بورس کالا ایران به صورت بسیار احمقانه‌ای قراردادهای با سررسیدهای جدید را با قیمت بالاتر بازگشایی می‌نماید در حالی که انتظارات تورمی تعریف دارد!
روز گذشته همانند سایر روزهای آفتابی، قرارداد آتی نقره مهر 1400 با حباب قیمتی در حدود دو هزار تومان توسط بورس کالا ایران مورد بازگشایی قرار گرفت که در نوع خود بی‌نظیر بود! بنده به مجموعه حاضر تبریک عرض می‌نمایم چرا که همه چیزشان دستاورد است …
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

2 دیدگاه

یک پاسخ قرار دهید