سود آربیتراژ معاملات نقره

0
با توجه به شرایط فعلی، سود آربیتراژ هر گرم نقره در بورس کالای ایران و بازار فیزیکی در حدود 1000 تومان می‌باشد که معادل یک میلیون تومان در هر کیلو است.
در حال حاضر قیمت هر برگه قرارداد آتی نقره اردیبهشت 1400 در محدوده 18000 تومان معامله می‌شود. با توجه به قیمت هر اونس نقره در بازارهای جهانی که در حدود 27.5 دلار آمریکا می‌باشد (هر اونس تروا معادل 31.1034768 گرم می‌باشد.) و قیمت هر دلار آمریکا نسبت به ریال ایران که در محدوده 21500 تومان است، قیمت خالص هر گرم نقره در بازار داخلی در حدود 19000 تومان می‌باشد در حالی که حاشیه سود معامله‌گران فیزیکی نقره لحاظ نشده است.
لازم به ذکر است که مبنای تسویه قراردادهای آتی نقره در بورس کالای ایران، قیمت جهانی نقره و نرخ دلار آمریکا براساس سامانه سنا در روز سررسید است که یک موضوع بسیار فسادزا و بدون پشتوانه می‌باشد.
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

یک پاسخ قرار دهید