بلای چهارشنبه‌سوری!

0
آداب و سنن کهن ایرانیان عموما پوچ و ناصواب بوده‌اند چرا که نگاره‌های پیشینیان قابل شمارش می‌باشند! به عنوان مثال نماد چهارشنبه‌سوری آتش است و آتش نماد شیطان است! بنابراین بازی با شیطان جایز نمی‌باشد!
اساسا جشن‌های ایرانیان باستان در فصل بهار بیشتر نفرین شده بوده‌اند تا مبارک. به عنوان نمونه جشنی که نه تنها یک فرصت نیست به منظور آشنایی و جذب سایر ملت‌ها بلکه لکه ننگی است بر صفحه تاریخ ایران!
در حقیقت خلق تلفات و خسارات متنوع بیانگر یک بلای ویرانگر و نامبارک است نه یک سنت شیرین و جالب!
در حال حاضر می‌توان با قاطعیت اعلام نمود که جشن چهارشنبه‌سوری بلایی است همانند بلای نفت چرا که بسیار تلخ و فلاکت‌بار مقدر شده است! به عبارت دیگر نباید از بزرگداشت جشن‌های گوناگون و کسب درآمدهای فراوان توسط چینی‌ها خرده گرفت چرا که شان و منزلت ما چیز دیگری است!
لازم به ذکر است که ایده درآمدزایی از جشن‌هایی همچون چهارشنبه‌سوری نیز کاملا خام و نسنجیده می‌باشد چرا که عقل مهمترین چراغ ماست!

ز زرتشت است این سنت ناصواب ***** پس بدان که رسم ما نباشد ناصواب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

یک پاسخ قرار دهید