توهم امپراتوری

0
خیال‌پردازی یکی از ویژگی‌های افراد مغرور و نادان می‌باشد. توهم امپراتوری با چند حرکت بچه‌گانه به فلاکتی قابل توجه مبدل می‌شود چرا که برخی دنیادیدگان اوضاع فلاکت‌زده چند دهه قبل خود را فراموش کرده‌اند و در عین حال چگونگی بهتر شدن اوضاع را از یاد برده‌اند.
گاهی اوقات می‌توان پیش‌بینی نمود اما گاهی اوقات می‌توان با اطمینان اعلام نمود که توهم امپراتوری یک سراشیبی است. ماجراجویی ترکیه در خاک سوریه و عراق شاید به واسطه چراغ سبز بزرگان در دستور کار قرار گیرد اما به احتمال زیاد با درس‌های خوبی همراه خواهد شد. ترک‌ها ظاهرا نمی‌توانند جاه‌‌طلبی‌های خود را کنترل نمایند. به همین دلیل بهتر است کمی به حال خودشان رها شوند!
پیش‌بینی بنده بر این پایه استوار است که ترکیه در کمال ناباوری روزهای ضعف خود را مشاهده خواهد نمود و در عین حال عبرت گرفتن از تاریخ را بار دیگر مشق خواهد نمود.
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

امیر بهلولی

امیر بهلولی که نام کامل ایشان «امیر بهلولی دیزگاه» می‌باشد؛ یک شهروند ایرانی است که مهم‌ترین هدفش ایجاد اعتبار می‌باشد تا به وسیله آن دغدغه‌های مختلف خودش، کشورش و احیانا سایر کشورها را حل نماید. امیر بهلولی مولف 3 کتاب «طلا»، «تورم یا حباب تورمی؟» و «گفته‌ها و ناگفته‌های بورس ایران ...» می‌باشد که هر کدام رویه متفاوتی را طی نموده‌اند. کتاب نوشتن به زبان فارسی به هیچ وجه خوشایند نیست و بدیهی است که امیر بهلولی نیز این موضوع را درک کرده است. در حال حاضر شرایط کشور به شکلی است که نویسندگان کتب مختلف شاید تنها برای سرگرمی و احیانا کسب اعتبار به نوشتن می‌پردازند. نکته جالب اینجاست که روند چاپ کتاب در ایران در حال حرکت به سمتی است که ناشران نه تنها پولی بابت چاپ کتاب به نویسندگان پرداخت نکنند بلکه هزینه‌های چاپ کتاب را نیز از آن‌ها دریافت کنند! بها و ارزشی که مردم به کتاب می‌دهند نیز بسیار عجیب شده است به گونه‌ای که کتاب نوشتن را با موتورهای جستجو مرتبط می‌دانند و در نهایت کلید چاپ کتاب‌های گوناگون را فضای مجازی می‌دانند! با توجه به مطالب گفته شده، امیر بهلولی اولویت اصلی خود در موضوع چاپ کتاب را بر پایه تالیف کتاب به زبان انگلیسی و چاپ آن در خارج از ایران قرار داده است. نویسنده مذکور اعتقاد دارد که به اندازه کافی درباره اقتصاد ایران سخن گفته است و این موضوع در نوشته‌های وی واضح و مبرهن می‌باشد. بنابراین ایشان قصد دارند که از تکرار مطالب مختلف در حوزه اقتصاد ایران پرهیز نمایند و تنها در صورت ضرورت مطلبی را ذکر نمایند.

یک پاسخ قرار دهید