بورس اوراق بهادار

بورس اوراق بهادار یک بازار مالی است که دارای نقش تعیین‌کننده‌ای در رشد و توسعه اقتصادی می‌باشد. بدون شک سریعترین و موثرترین روش توسعه شرکت‌ها و بنگاه‌های مختلف حضور در بازارهای مالی می‌باشد که با استفاده از ابزارها و امکانات گوناگون این بازارها همچون جذب نقدینگی به وسیله افزایش سرمایه می‌توانند بدون پرداخت بهره و در عین حال بدون ضمانت اصل سرمایه به تحقق آرمان‌های خود بپردازند که این موضوع به نوبه خود باعث رشد و توسعه اقتصادی می‌شود.

بدیهی است که هر گونه دستکاری و بازی با بورس اوراق بهادار، کارایی و اثربخشی محور توسعه اقتصادی را به چالش می‌کشاند. به همین دلیل ضرورت دارد که کلیه فعالیت‌های صورت گرفته در این بازار به صورت کاملا شفاف و بازارمحور مورد توجه قرار گیرند.

توجه به بازارهای مالی یک رویکرد عقلانی، لیبرالی و اسلامی می‌باشد.


بورس کالا

بورس کالا یک بازار بسیار کارآمد و تعیین‌کننده می‌باشد و در عین حال می‌تواند به عنوان یک اهرم در تامین خواسته‌های گوناگون مورد استفاده قرار گیرد. در حقیقت بورس کالا یکی از بازارهایی است که می‌تواند آرامش و رفاه را برای آحاد مختلف ایجاد نماید چرا که با ساماندهی و شفافیت این بازار می‌توان عرضه و تقاضا شیشه‌ای را مورد تاکید قرار داد.

بدیهی است که امکان معاملات نقدی و آتی فلزات استراتژیک، ارزها و ابزارهای پولی، محصولات مختلف و خدمات قابل معامله در بورس کالا وجود دارد و در عین حال امکان بهره‌مندی از ساختارهای در دسترس به منظور حرکت چرخ‌های توسعه فراهم می‌باشد.

یک بورس کالا عادی نمی‌تواند یک افسانه باشد.